Właściciele konstrukcji do odprowadzania dymu muszą regularnie pozbywać się zalegających w przewodach osadów z sadzy i kreozotu. Jeżeli szukasz sprzętu do czyszczenia komina, dobrze trafiłeś. W naszym katalogu znajdziesz zestawy zawierające między innymi kule używane jako przebijaki i wyciory kominiarskie.

Zestawy do czyszczenia komina różnymi metodami

Raz na jakiś czas należy przeprowadzać kontrolę systemu. Procedurę można wykonać własnoręcznie sposobem mechanicznym. Oferujemy kompletne zestawy do czyszczenia komina metodą „od góry” poprzez liny, szczotki oraz kule – przebijaki, lub „od dołu”, za pomocą wyciorów i szczot. Najlepiej wyposażony pakiet zawiera 12 elementów, w tym rękawice, przepychacze i klemy.

Czyszczenie komina od góry

W katalogu znajdują się stalowe kule kominiarskie. Obciążniki o różnej wadze od 1,5 do 5 kg mają dodatkowo gwinty z mocowaniem do szczotki. Dzięki temu mogą też pełnić funkcję przebijaków mocno zatkanych kominów. Są niewielkie i lekkie, dzięki czemu nie klinują się w kanalikach. Pakiet zawiera też mocne liny polipropylenowe.

Czyszczenie komina od dołu

Ten sposób ceni się za wygodę – pozwala dokładnie wyczyścić komin, nie wchodząc na dach. W naszym asortymencie znajdą Państwo wyciory w rozmiarach od 20 do 120. Wykonane są z blaszek, drutu bądź tworzywa PCV, a więc nadadzą się do czyszczenia modeli murowanych, z wkładem ceramicznym bądź ze stali zwykłej. Szczotki z zestawu dostępne są w następujących kształtach: kwadratowym, prostokątnym, owalnym lub okrągłym.

Akcesoria – kule, przebijaki, wyciory

Wszystkie narzędzia kominiarskie powstają z wysokojakościowych materiałów, co przekłada się na długą żywotność i wysoką skuteczność. Z naszymi kulami-przebijakami i wyciorami będziesz w stanie skutecznie pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń. Wysyłka zakupionych produktów nastąpi w ciągu dwóch dni roboczych. Już dziś zainwestuj w przyrządy niezbędne do mechanicznego czyszczenia komina, zamiast robić to w nagłej sytuacji. Zadbaj o higienę przewodów z naszym sprzętem! Jeżeli nie wiesz, który sposób czyszczenia będzie odpowiedni w Twoim przypadku, nasz zestaw kominiarski będzie odpowiedni, bo pasuje od obu metod.