You are currently viewing Akcesoria przydatne podczas destylacji w warunkach domowych

Akcesoria przydatne podczas destylacji w warunkach domowych

Destylator stworzony na bazie prawidłowo skomponowanego zestawu czasami nie wystarcza do uzyskania optymalnych parametrów produktu końcowego. Warto rozważyć wzbogacenie sprzętu o akcesoria do destylacji w warunkach domowych. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się artykułom z oferty sklepu e-destylatory.pl i wskażemy te, które zasługują na szczególną uwagę.

Termometr – znaczne ułatwienie destylacji w warunkach domowych

Wykorzystywanie właściwości chemicznych półproduktów wymaga nie tylko wiedzy, lecz także stałej kontroli nad procesem. Rozdzielenie składników cieczy przez podgrzanie jest znacznie prostsze, jeśli wykorzystamy termometr. Najbardziej zaawansowane technologicznie akcesoria do destylacji w warunkach domowych łączą w sobie funkcję pomiaru temperatury i sterowniki umożliwiające precyzyjną regulację parametrów procesu, a nawet automatyzację określonych działań.

Alkoholomierze i sprzęty pomiarowe

Destylowanie alkoholu w warunkach domowych jest zabronione prawnie. Sprzęt i akcesoria można jednak sprzedawać i kupować legalnie, a z ofert tych często korzystają klienci żyjący poza granicami Polski. W budowaniu takiego zestawu przydatne są sprzęty pomiarowe – na przykład papugi pozwalające przejąć całkowitą kontrolę nad uzyskiwanym destylatem. Można je połączyć z alkoholomierzem umożliwiającym stałą obserwację aktualnego stężenia alkoholu, co jest przydatne przy produkcji np. whisky czy koniaku. Wśród akcesoriów przydatnych w warunkach domowych można wyróżnić również cukromierze.

Złączki, przyłącza, trójniki i mocowania – co warto o nich wiedzieć?

Ta kategoria produktów jest bardzo szeroka, a ich dobór wymaga specjalistycznej wiedzy – jednak nie należy ich ignorować podczas kompletowania akcesoriów do destylacji. Nieszczelne przewody i źle umocowane węże mogą negatywnie wpłynąć na procesy chemicznego rozdzielania się substancji, a co za tym idzie, znacznie utrudnić, a czasem nawet uniemożliwić przeprowadzanie go w warunkach domowych.

Jeśli potrzebujesz porady w doborze odpowiednich akcesoriów do, skontaktuj się z obsługą sklepu e-destylatory.pl! Pomożemy Ci wybrać dodatkowe sprzęty o optymalnych parametrach tak, aby w pełni pasowały do Twojego zestawu do destylacji.

Dodaj komentarz