Szeroki wlew - złącze SMS i Tri-Clamp

Szeroki wlew - złącze SMS i Tri-Clamp

Oferujemy usługę wykonania wyrobów na specjalne zamówienie. Wytworzony przez nas szeroki wlew umożliwi włożenie ręki do zbiornika destylacyjnego. W cenie znajduje się wycięcie otworu w beczce, spawanie i obróbka, a także redukcja z kołnierza do wkręcenia kolumny. Proponujemy także nierdzewne i kwasoodporne, kompletne złącze sms, które jest bardzo szybkie w zamocowaniu, a wszystkie pojedyncze elementy – łatwe w utrzymaniu czystości. Z powodzeniem stosuje się je m.in. w przemyśle chemicznym oraz spożywczym. W komplecie znajdują się króćce, a także nakrętka i uszczelka EPDM.

W katalogu znajdują się najpopularniejsze systemy typu SMS, Tri-Clamp oraz uniwersalne POT-STIL. Są bardzo trwałe i odporne na rdzę oraz kwas, dlatego z powodzeniem mogą być używane w przemyśle chemicznym, lakierniczym i biotechnologicznym. Te modele stosuje się też w zakładach mleczarskich i przetwórniach owocowo-warzywnych. Złącze fitting pasuje do każdego modelu kega i nie wymaga uprzednich przeróbek.

Złącze Tri Clamp do kega

System znany również jako Triclover składa się z dwóch symetrycznych kołnierzy z wyprofilowanym rowkiem, uszczelki i klamry spinającej. Silikonowa uszczelka szczelnie dociska wgłębienia pomiędzy kołnierzami, co przekłada się na higieniczność sprzętu. Z tego powodu Złącze Tri-Clamp jest powszechnie stosowane w połączeniach z wymogami wysokiej sterylności, między innymi w laboratoriach. Jest ponadto łatwe do czyszczenia i sterylizacji.

Złącza Tri-Clamp produkuje się według różnych norm, między innymi: ISO 2852, DIN 32676, BS 4825-3, ASME-BPE. Ich podstawowe wymiary przyłączeń są zazwyczaj uniwersalne. Charakteryzuje je maksymalna chropowatość Ra 0,4 µm.

Złącze SMS do kega

To wersje gwintowe z okrągłym gwintem Rd oraz płaską uszczelką. Spożywcze złącze SMS do kega to sprzęt higieniczny wykonany ze stali nierdzewnej, dlatego będzie odpowiedni również do kontaktu z żywnością. Poszczególne modele występują w rozmiarach od DN25 do DN10, a ciśnienie robocze dochodzi do 15 barów. Typ SMS wyróżnia bardzo prosty demontaż odcinków instalacji.

Zalety naszych produktów do kega

Ze względu na szereg właściwości, wymienione akcesoria są popularne na rynku. To, co je wyróżnia, to między innymi:

– brak potrzeby używania kluczy podczas mocowania do kega,
– szczelne połączenie – uszczelki silikonowe dobrze reagują na szeroki zakres temperatur: od -60 do +200 stopni Celsjusza,
– duża wytrzymałość – mają właściwości dielektryczne i antyzapalne, są też odporne na oleje, smary, wodę i sól morską,
– szybkie i proste mocowanie elementów,
– łatwe utrzymanie higieny całego systemu – brak gwintu oraz zdejmowana obejma mocująca ułatwiają proces czyszczenia.

Na naszych aukcjach prezentujemy modele Tri-Clamp, SMS czy POT-STIL dopasowane do kega o pojemności 50 l lub 30 l.